Promocje

Często mamy telefony z zapytaniami o wymianę skrzyń biegów, o ile czasami rzeczywiście naprawa jest nieopłacalna to dotyczy to aut starszych niż 10 lat. W młodszych egzemplarzach wymiana na tak zwaną “używkę” może znacznie obciążyć nasz portfel. Przede wszystkim nigdy nie możemy mieć pewności odnośnie stanu używanej części a tym bardziej jej rzeczywistego przebiegu. Naprawa skrzyni jest zdecydowanie pewniejszym rozwiązaniem.

Zastanów się czy skrzynia na pewno wymaga tak kosztownych napraw. Wiele problemów ze zmianą biegów powoduje po prostu olej przekładniowy. Często jest przepracowany lub nieprawidłowo dobrany do przekładni. Jeśli problem występuje z jedynką i biegiem wstecznym problem może być bardziej w sprzęgle niż samej skrzyni. Zużyte sprzęgło lub jego nieprawidłowy montaż ma to duże znaczenie. Nieprawidłowy montaż sprzęgła może zacząć o sobie znać nawet po dłuższym czasie.

 

Do najczęstszych błędów przy montażu sprzęgła należą:

  • Nieprawidłowy dobór sprzęgła – często różnice między tarczami i dociskami sprzęgieł są rzędu milimetra także często trafiamy na nieprawidłowo dobrane sprzęgła przez inne warsztaty. Objawy to zazwyczaj ślizganie się sprzęgła, niedostateczne rozłączanie sprzęgła, dźwięki ocierania o koło zamachowe.
  • Odwrotny montaż tarczy sprzęgłowej
  • Nieprawidłowa regulacja sprzęgieł samonastawnych – większość warsztatów nawet nie ma narzędzi do regulacji docisków. Absolutnym błędem jest wymiana samej tarczy sprzęgłowej lub/i koła zamachowego bez regulacji docisku samonastawnego.
  • Zaniedbanie oczyszczenia i smarowania wałka sprzęgłowego w wyniku czego występuje niedostateczne wyprzęganie. Zaniedbanie tych czynności może się ujawnić po dłuższym czasie, jeśli nie zabezpieczymy wałka specjalnym smarem za jakiś czas pojawi się korozja i problemy z biegami.
  • Nieprawidłowa technika odpowietrzania sprzęgieł sterowanych hydraulicznie.

 

ul. Antoniewska 46A
02-977 Warszawa
Serwis ogólny:               537-777-111
Naprawa Skrzyń M32: 794-032-032

Proszę o cierpliwość, jeśli nie odbieram w godzinach pracy proszę spróbować ponownie za 30 minut lub wysłać SMS lub e-mail z prośbą o kontakt.

Poniedziałek: 8.00 – 16.00
Wtorek: 8.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 16.00
Czwartek: 8.00 – 16.00
Piątek: 8.00 – 15.00
Sobota:  Nieczynne
Niedziela: Nieczynne